| Robert22442 a întrebat:

Recomandari:

opel astra h 1.7 101/110 cp.
opel astra h 1.9 120/150 cp.

Care dintre variante este mai fiabila?
2 avantaje/2 dezavantaje daca se poate.

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

1,7 este o mortaciune.
Stiu pe cineva care a luat-o de noua, i-a facut si remapare dar tot nemultumit era.Consumul nu era chiar asa de mic.

| Edw08 a răspuns:

Depinde de locul unde vrei să mergi frecvent de exemplu pentru oraș este bună o mașină cu motor mai mic care generează un consum mai mic însă nu e bună la drum lung precum 1. 9CDTI 150cp. Fiabilitatea tine și de starea in care iei mașina, dacă totul este ok pe partea de motorizare poate fi fiabila oricare, cu un mers normal.

| Mad1 a răspuns:

Kk. Nu va mai cumparati masini pe motorina. Am eu 1.7 101 merge bine da te manca de bani la o luna 2 1000 lei...reparatii reparatii nu se mai termina. Au si turbine si alea se strica 2.500 lei? reconditionata si inca ceva schimbat pe acolo si alte rahaturi. Si astea pe motorina se infunda..alti bani alte distractii. ma uit la altii au masini pe benzina parca nici nu baga bani in ele. Astea sunt foarte stricaciose