| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati o masina cu cutie automata unui incepator?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai de gand sa detii o manuala da, altfel nu.

| NLS a răspuns:

Cum a zis si suntserios.
Doar daca nu ai de gand sa mai treci pe clasica niciodata.

Am facut scoala pe manuala, am condus manuala foarte putin, vreo 4 luni, pe distante foarte scurte, apoi mi-am luat automata, si totul s-a schimbat.

Nu as mai reveni inapoi,
din comoditate, si chiar daca as fi nevoit, ar trebui sa iau din nou lectii de condus.

| Lukasssz a răspuns:

De ce nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU iti recomand tu ai mare noroc daca reusesti sa te dai cu tricicleta

| Adrian5575 a răspuns:

Nu. O sa te obisnuiesti cu automata si cand o sa trebuiască să te urci pe una manuala, o sa dai cu ea in gard.

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Personal, nu, incearca una manuala si ieftina o sa o zgarii. o sa atingi toate bordurile si alte masini in spatii inguste, trebuie sa apreciezi fiecare centimetru, chiar daca zici ca stii sa condunci nu inseamna si experienta, daca ai apasat pedala la una automata se duce in fata fara sa simti daca nu esti atent, la manuala te trezeste sunetul de turatii laughing e mai usor de condus dar parerea mea este sa prinzi putina experienta in trafic si sa o iei usor, nu te grabi, ai timp sa le traiesti pe toate. salutare!

| AlbertoMadalin17 a răspuns:

Da,eu acum am luat permisul și mi am luat un A5 automat, este cam imposibil sa l poți lovi sau sa ți se oprească motorul…și este mult mai ușor dar acum vine întrebarea, o sa îți cumperi doar automate toată viața? ca după dacă treci pe manuala îți va fi foarte greu.laughing

| 70NCU a răspuns:

Ia-ti manuala intai, apoi dupa 1-2 ani poti lua automata, ai incredere.