| anonim_4396 a întrebat:

E mai bine sa ai o cutie automata ca începător decât o cutie manuala?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Automatele sant pentru fetite. Un macho conduce manuala de 6 viteze

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai de gand sa conduci manuale prea mult e mai bine o automata.

| relian a răspuns:

Este mai bine si pentru unu care a condus zeci de ani laughing la un mom dat te plictisesti sa tot bagi si sa schimbi,iar daca vrei sa mergi inainte mergi inainte,adica automata, nu mai are rost sa stam pe loc, ori sa mergem inapoi.
Cauta masini sport noi, care vrei tu,. Ferari, Lamborghini etc si daca tu gasesti o masina din asta cu transmisie manuala o maninc laughing toti in ziua de azi in special astia ce fac masinile ce am spus asa fabrica masinile automate, nici daca dai comanda tu sa-ti faca manauala nu-ti face.

| Sofer a răspuns:

Manuala de început.

| raMLesS a răspuns:

Eu as recomanda manuala, e mult mai placuta senzatia cand schimbi tu vitezele, si poti conduce si automata.
Daca nu vrei bataie de cap, fa pe automata, ai decat 2 pedale, si nu trebuie sa-ti bati capul cu schimbatorul, nu ai griji ca ai gresit treapta de viteza si ca ai bagat-o in a 4-a in loc de a doua.

| siriusblack98 a răspuns:

Ce te faci dacă viața te va aduce în postura de a conduce una manuală vreodată din nevoie?

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Nu vorbesc de scoala de soferi.Am terminat scoala.Acum ma lupt sa iau permisul.Eu intrebam ca incepator.Incearca sa gandesti un pic mai mult.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, tu cred că nu gândești deloc înainte să vorbești. Am zis eu ceva de școala de șoferi în răspuns? Ce-ai consumat?

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Si e greu sa trec de la automata la manuala?

| Werrich a răspuns:

Daca dai examenul pe masina cu cutie automata NU vei avea voie sa conduci masini cu cutie manuala. Deci NU este mai bine.

| InOrOut a răspuns (pentru Werrich):

Unde ai auzit prostia asta?

| Werrich a răspuns (pentru InOrOut):

Aicia! Dai aiurea evaluari.
https://forum.softpedia.com/......i-manuala/

| suntserios a răspuns (pentru InOrOut):

O fi auzit in

ORDIN nr. 574 din 1 aprilie 2005
Articolul 16
Punctul 6

"(6) În cazul în care candidatul trece proba practica cu un vehicul echipat cu schimbator de viteze automat, acest lucru va fi înscris la rubrica "Restrictii" din permisul de conducere eliberat pe baza unui astfel de examen. Orice permis care conţine aceasta menţiune va putea fi utilizat numai pentru conducerea unui vehicul echipat cu schimbator de viteze automat."

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu vorbesc de scoala de soferi.Am terminat scoala.Acum ma lupt sa iau permisul.Eu intrebam ca incepator.Incearca sa gandesti un pic mai mult te rog.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar fi fost oare daca urmareai firul discutiei si vedeai ca raspunsul al DOILEA al meu nu a fost pentru tine?
Si cum era daca vedeai ca prima data ti-ar raspuns tie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideal ar fi să poți conduce manuală, dar dacă nu poți să o faci în siguranță, mai bine automată. Nu prea contează. Ajungi cu oricare din punctul A in punctul B.

| jgerjgh23 a răspuns:

Mi se pare ca cutia manuala e mai potrivita