| anonim_4396 a întrebat:

Sa imi cumpar un golf 4 mk4 in doua uși motor 1.4 16v? Masina are 200. 000km omul mi-a lăsat-o de la 1000 de euro la 35 de milioane deoarece pierde lichid servo direcția, ori caseta ori motorașu de la servo, păreri va rog.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă are cine să-ți schimbe caseta de direcție, e un preț bun. La 35 milioane ce contează că are 200 sau 300 de mii? Categoric - totul costă și mașina asta costa PUȚIN.

Golful e tare și cu motor de 1.4 - și in plus ai consum mai mic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.4 16v nu merita nici noua.
Daca mai are si caseta in halul ala, face 500 euro.

| xerxes1 a răspuns:

Am vazut Logan de 1, 4 cu 800.000 km.
Ia-o si asa inveti ceva mecanica.
Gasesti piese ieftine peste tot.

| alex495 a răspuns:

Sfatul meu nu te baga in asta. Mai cauta. Km sigur sunt dati inapoi. Am passat din 2001 si nu prea merg cu el decat prin oras rar si daca am trecut de 300 000 de km. Ala in 2 usi in sine e o panarama de masina si motorul numai zic. Cauta 1.6 4 usi si ceva peste 1300 de euro. Ca sa nu iei toate carutele de pe olx.

| UsernameSamsung a răspuns (pentru alex495):

Mersi oricum am renuntat