| cosmin1114444441 a întrebat:

Salut,am 20 de ani si nu prea am habar de masini... vreau sa imi cumpar un golf 4 din 2002 in doua Usi înscris cu 1750 de euro am mai fost cu cineva sa vad masina care a mai cumparat masini si a probato, masini mergea bine doar ca avea probleme cu direcția si avea un martor pe bord si din ce am inteles e de la fise cel care a probato a zis sa o iau ca merita... Eu inițial asta aveam de gând l-am sunat si a zis ca nu poate sa imi oferite fiscalul cea ce e cam naspa deoarece cei de acolo au băgat un sistem nou si doar dupa 15 ian i da drumul as vrea sa stiu daca faza cu fiscul e pe bune masina am găsit-o pe net cand i-am zis ca o cumpar a scos-o, i-am si zis ca daca nu imi oferă fiscalul nu vreau sa o mai cumpar si de 3 zile decand voiam sa o cumpar omul nu a băgat masina inapoi pe net as vrea sa stiu daca e ceva suspect sau daca vrea sa imi tragă teapa, Multumesc frumos

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are taxa platita?
o problema cu directia pare ceva destul de grav

legat de fiscal suna si tu la primarie si intreaba daca e pe bune sau nu.

Sincer ti ar recomanda altceva

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Nu recomand Golf 4, mai ales pe benzina.
2. Fara fiscal si dovada ca are taxa nerecuperata, numerita 1750 euro nicaieri.
3. Becul din bord n-avea cum sa fie de la fise, cel mai probabil era becul galben "check engine", care se rezolva in majoritatea cazurilor foarte greu, si poate insemna un motor foarte obosit, care consuma ulei si da peste cap sonda.
4. Problemele cu directia pot insemna o masina stramba, sau pur si simplu o directie dereglata; oricum, un om serios nu umbla cu masina asa.
Cu fiscalul nu stiu ce sa zic, s-a schimbat ceva la impozit, deci ar putea avea dreptate. Dar fii atent, daca nu are taxa platita si nerecuperata, nu te baga sa o cumperi, caci nu o vei putea inmatricula.
La banii astia, iti recomand mai bine un Ford Focus 1.8 TDDI. E mult mai ok decat un Golf pe benzina.