| EmilTraian95 a întrebat:

Sa ma lamureasca si pe mine cine care e treba cu motoarele alea 1.0 benzina ce apar mai ales pe corsa? sunt rentabile pentru oras? daca mai iau 2-3 oameni in masina cat o sa mi consume? vreau sa specific ca nu sunt genul sa conduc cu mai mult de 90 de km pe ora sunt putin mai preventiv

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt ok, pentru consum redus e foarte bun.
Poti lua si 4 persoane de 70-80kg, se misca decent. Am mers 4 baieti de 60-80kg "bucata", intr-o Agila, si mergea 100km/h constant fara probleme.
Este si la VW un motor de 1.0 foarte ok, am mers la drum lung si cu ala, cu 3 persoane adulte merge foarte ok, si a consumat putin.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Este o mortaciune.Te depasesc intr-o veselie chiar si carutele.
Daca ai si aer conditionat trebuie sa dai un pasager jos ca sa te impinga pana iei putina viteza, dupa aceea se poate urca la loc.
1, 2 consuma mai putin.