| MarinusDragoi a întrebat:

Salutare!
Vreau sa achiziționez o mașină pentru livrări în oras și am de ales între:
-matiz, motor 800
-opel corsa 2001 motor 1.2 sau 1.4 benzina;
-Vw polo, an 2000, 1. 4mpi
-vw polo 2003, motor 1.2 benzina;
-Ford "K a" 99 motor 1.3 benzina;
Întrebarea e: care ar fi cea mai buna alegere din punct de vedere al consumului în oras? Sau dacă îmi puteți recomanda altceva pentru în consum mic în oras, din experienta voastră!
Aștept cât mai multe păreri, DAU FUNDA!

Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand una din astea doua:
-vw polo 2003, motor 1.2 benzina;
-opel corsa 2001 motor 1.2

| Nicolae131 a răspuns:

Matiz nu lua fiind ca motoru ila chiar daca e mic am vazut multe persoane ca se plang ca consuma mult.in fine e motor in 3 pistoane nu e echilibrat.Eu as lua opel corsa 1.2 benzina sau polo 1. 2benzina.

| evia34 a răspuns:

Hei, dacă vrei mașini mici și economice, ar trebui să te uiți la modele de mașini de genul acesta:
1. Peugeot 308. În opinia mea, este o mașină confortabilă, care este excelentă pentru drumurile lungi.
2. Hyundai i30. Mașina pare mică la exterior, dar există mult spațiu în interior. De asemenea, această mașină este foarte economică și sigură.
3. Fiat 500. Este o mașină mică, dar rapidă, care este distractivă de condus.

Deci, aceasta este lista mea cu mașinile mici și economice, dar sfatul meu e să alegi mașina foarte responsabil și să verifici întotdeauna istoricul mașinii cu ajutorul codului VIN în decodoarele VIN online.
Mult succes!

| Stefantar a răspuns (pentru evia34):

Recomand Opel Corsa.

Ca să ai un raport de calitate, recomand cu căldură să plătești unul de la Carvertical, carfax, autodna de ex, servicii care oferă rapoarte detaliate. Ideea e că la final îți poate economisi o grămadă de bani pe care altfel i-ai da pe mașina nepotrivită care va avea nevoie de multe reparații.