| alejinxique a întrebat:

Sa presupunem ca sunt intr-o parcare si vreau sa virez la dreapta mergand in marsarier. in ce parte trebuie sa intorc de volan. tot timpu uit laughing)

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La dreapta, evident. Daca vrei sa mergi la dreapta, virezi la dreapta. Mi se pare logic.

| Minks a răspuns:

PaduraruAlin : Aia e valabila cu remorca. Dar cand masina n-are remorca, la dreapta trebuie intors volanul cand dai in march-arriere.

| TotEu_8405 a răspuns:

Ai timp sa inveti pana cand iti iei carnetul.

| GuessWho_8607 a răspuns:

Inchizi ochii, rotesti volanul in ce parte vrei si accelerezi...La dreapta mai, ce naiba? Sa ma fereask Dumnezeu sa te intalnesc in trafic laughing (fara suparare)

| PaduraruAlin a răspuns:

Stanga, mereu e invers fata de sensul unde vrei sa mergi.

| Sofer a răspuns:

Normal ca la dreapta laughing vai de ea de soferie.

| shadovv a răspuns:

In stanga daca dai in marsarier... cred I don't want to see

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa ceva trebuie sa ti minte si nu ti-a intrat in reflex, lasa dracului condusul. Este clar ca esti praf, nu ai " chemare ".

| CoSmInEl500 a răspuns:

Dacă vrei ca spatele mașinii să o ia la DREAPTA atunci rotești volanul spre DREAPTA.

| Csabby a răspuns:

In dreapta ->

| katalyn_2632 a răspuns:

Trebuie sa rotesti volanul in dreapta!

| Maxchocolate a răspuns:

Depinde care e stanga si care e dreapta la tine...eu zic ca trebuie' sa tragi de volan stanga sa dai cu spatele sa mergi in dreapta