| radux3 a întrebat:

SAL. Am o Vectra C(2.2 dti, 2002, 125 k) si de 2 zile nu mai porneste.Bateria este noua, pana acum nu am avut nicio problema majora cu ea dar de 2 zile e "moarta"... dau la cheie si nimic(face ca si cum nu mai am motorina desi rezervorul e pe jumatate). Este posibil ca mototina sa inghete? Ce ma sfatuiti sa fac?(m-as duce la un service dar nici macar nu pot sa o misc din loc poate doar tractata)Mentionez ca afara sunt -16 grade. multumesc.

2 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Ai avut un consumator permanent care a consumat suta la suta bateria! Pune-o la un redresor electric in casa, 24 h!

| yonutzzzz222 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la motorina.Dar incearca si cum a zis gigite ai grija ce motorina bagi!