| Bogdanst a întrebat:

Sal am si eu o intrebare, mai ales pentru cunoscatori de motoarebig grin.
dar la un motor de motocross de 125 cmc ce viteza poti avea maxima?
dar la 225 cmc?
stept un raspuns de la voi.

mersi

Răspuns Câştigător
| bestia a răspuns:

Depinde... De la motor la motor. Ala de 125 poate prinde in general intre 80 si 100, iar ala de 225 undeva intre 90 si 120. Acum depinde si de firma... sa zic asa.

1 răspuns:
| HellGuard a răspuns:

Ce treaba au centimetrii cubi cu viteza de deplasare?
cmc se poate referii doar la capacitate de combustibil din cate stiu eu si e si logic, o masina poate avea 1000 cmc si doar 105 cai putere, deci mi se pare absurd ce intrebi tu...