| anonim_4396 a întrebat:

Sal
analizele medicale pentru scoala de soferi trebuie facute toate in aceiasi policlinica sau se poate la mai multe?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa medicala, inclusiv analizele, trebuie facuta la o unitate medicala autorizata, asa ca nu cred ca poate fi facuta la mai multe, daca nu sunt toate autorizate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod teoretic trebuie sa o faci la o singura unitate... una autorizata

| Anonimuserr a răspuns:

Analizele, fişa medicală se poate face la orice policlinică de stat cât şi privată. De asemenea, fişa medicală şi analizele se pot face chiar la şcoala de şoferi, multe şcoli de şoferi colaborează cu medici de la policlinici şi vor veni 2 medici, un oftalmolog şi un medic de familie internist. Dar evident, trebuie să plăteşti pentru asta în jur de 100 RON cât şi pentru avizul psihologic! deci 200 RON.
La şcoala de şoferi pentru restul analiyelor, ortopedie psihiatrie scrii tu, declari tu pe propria răspundere şi semnezi, dar în prealabil te va pune să te uiţi la nişte litere la panou iar după aceea medicul de familie te va pun să faci câteva exerciţii de mobilitate, asta e tot!