| Numelenuconteaza007 a întrebat:

Problema e ca am vorbit cu o scoala de soferi, dar inca nu am dus contractul semanat de parinti si analizele medicale, secretara a zis ca ma inscris si figurez in baza lor. Mi-a zis sa i duc contractul ca nu pot face la alta scoala doar la a lor, eu vreau sa fac cu altcineva, imi poate face ceva daca incep cu alta scoala?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Faci scoala unde vrei. Nu te lua dupa ei. E normal sa incerce sa te pacaleasca. Daca ai dus dosarul si nu ti-l da poti sa le spui ca te duci la politie (in timp ce vorbesti cu ei sa-i si inregistrezi) si sa ai si un martor sau doi.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-a spus asta ca sa te atragă la ei.Mai ales ca pari si putin cam naiv. Poti face scoala unde vrei pentru ca nu ai dus nici un act.

| Numelenuconteaza007 explică (pentru darrio2007):

Nu sunt naiv, am vrut sa stiu si parerea altor persoane.

| darrio2007 a răspuns (pentru Numelenuconteaza007):

Era logic din start raspunsul, in asemenea situatie.

| Infraverde a răspuns:

Nu are ce sa iti faca. Tu poti sa mergi absolut unde vrei, este dreptul tau. Cat timp nu ai semnat nimic, esti in regula.