| Iofse a întrebat:

Salut TPU! Am niste intrebari legate de masini.
In primul rand, merita sa ai o masina?
In al doilea rand, care este diferenta dintre clase la intretinere si costuri? (ex : clasa mica vs clasa medie).
Am comparat piesele si consumabilele unui Ford Fiesta cu cele ale unui Ford Focus - sunt complet similare. De ce atunci nu ar cumpara oamenii Focus care e mai spatios? Acelasi lucru il spun si despre Focus vs Mondeo - costurile tot cam pe acolo se invart! De ce sa iau Focus sau Mondeo daca ambele se intretin similar si Mondeo e mai spatios?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu merita sa ai masina sau nu doar tu poti sa raspunzi in functie de nevoile tale.

Chiar daca consumabile au acelasi pret e logic ca pretul de achiziție difera intre fiesta, focus si mondeo la fel cum difera si dotările, confortul si consumul fiecareia.