| gGrigore a întrebat:

Sal TPU.
O intrebare:
As dori sa-mi cumpar prima mea masina(una sh)
Ce sa aleg intre dacia logan si renault megane pana in 4k€.
De ce trebuie sa tin cont cand aleg o masina

Răspuns Câştigător
| Daniel9988 a răspuns:

Ca incepator trebuie sa iti alegi o masina care sa se parcheze usor, care sa se strecoare fara probleme prin diferite spatii inguste(crede-ma ca de 8 ani de cand conduc ma enerveaza si acum gasirea unui loc de parcare). Drept urmare, Renault Megane este mult mai ok.E drept ca cele doua sunt produse in aceeasi uzina, dar e o diferenta.Asa cum este si Audi fata de VW...Trebuie sa ai grija sa nu fie harbuita(nu te lua dupa kilometraj ca hotii il dau inapoi).Cum sa faci? Du masina pe care ai ales-o intr-un service ales de tine, preferabil sa te cunosti cu cei de acolo.Ei iti vor zice daca masina este in stare buna sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

In toamna aveai 22 de ani, acum conduci de 8 ani?

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce spui acolo ma?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Https://www.tpu.ro/......medicina/. Crezi ca daca ai sters-o, n-o gasesc? Cum ai crescut 4 ani in 8 luni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Ti-ai adus aminte?

| Yasmin875 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fete si băieți la mine în liceu care conduc si vin cu mașina la școală și au 16-17 ani.
https://infoalert.ro/......vehiculul/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yasmin875):

Https://www.tpu.ro/......este-dupa/

Si aici cum are 25?

7 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Eu iti recomand Golf 4, mi se pare cea mai buna masina la pretul ala, de 2000-2500 de euro… Iti mai pui tu ce vrei tu pe ea si ti-o faci ca noua, si iesi pana in 4000 de euro. Dar daca vrei neaparat dintre Logan si Renault, Megane e destul de ok…(nu sunt fan Renault)
Cel mai bine ar fi sa te duci cu un prieten care se pricepe la masini, sau un mecanic. Si daca vrei sa afli mult mai multe despre masina, du-te la un service… Si sa nu uiti sa faci un test drive, daca iti place cum stai in masina, sa te simti bine…