| Racoviteanu_Beatrice_1999 a întrebat:

Sall! azi dimineata am uitat niste lumanari pe scaunul din fata al masinii si s-au topit.Din pacate acea "unsoare" de la ceara a cam intrat in buretele scaunului.Stiti cumva cum se poate curata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti inceraca sa absorbi ceara/parafina topita cu ajutorul hartiei de sugativa si a unui fier de calcat incalzit (nu foarte fierbinte) prin absorbtii repetate. Metoda functioneaza in cazul hainelor patate. Succes.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Acasa nu stiu daca poti face ceva. Eu iti recomand sa mergi la o spalatorie auto dotata cu aspirator cu injectie-aspirare, speciala pentru curatat tapiterii. In functie de ce solutii folosesc, sunt sanse sa iasa ceara.