| Iulia_Apai_1993 a întrebat:

Cum se curata cel mai eficeint buretele de la pudra?

Răspuns Câştigător
| georgiana967 a răspuns:

Pasul 1 : Umeziti buretele cu apa calda.

Pasul 2 : Puneti cateva picaturi de sapun antibacterian/sapun de fata/sampon intr-un recipient.

Pasul 3 : Puneti buretele in recipient si lasati-l sa se inmoaie cateva minute.

Pasul 4 : Luati buretele si storceti-l incet pentru a elimina samponul si reziduurile de make-up.

Pasul 5 : Clatiti buretele pana cand apa care curge din el devine limpede (adica fara urme de machiaj sau sapun).
Pasul 6 : Stoarceti din nou buretele pentru a elimina excesul de apa.

Pasul 7 : Lasati buretele sa se usuce la temperatura camerei.

3 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Spala-l cu sampon / sapun lichid. Se curata destul de bine dar nu in totalitate. Eu asa imi curat pensulele si buretii.

| strengaritzza a răspuns:

Nu inteleg intrebarea.

| SabinutzaDragutza a răspuns:

Pune sampon sau sapun in palma si freaca timp de 30 de secunde, un minut. Depinde. big grin Eu asa mi le spal (pensulele si buretii)