| mdeea a întrebat:

Cum se curata ceara de la lumanari de pe o haina de piele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca ceara intra in piele, asa ca ar trebui sa se duca usor dupa ce se intareste, cu unghia (ai grija sa nu zgarii). daca nu, incearca varianta clasica cu ziarul si fierul de clamcat (sa nu dai fierul la tare ca ramai fara gecuta)

4 răspunsuri:
| candy_2919 a răspuns:

Pui un ziar pe pata respectiva si apoi dai cu fierul de calcatwinking

| GabiCh93 a răspuns:

Ceara de lumanari de pe haine poate fi indepartata cu ajutorul fierului de calcat. Peste zona cu probleme asaza un servetel si apoi calca-l cu fierul. Sper sa te ajutehappytongue

| ...:::.danut.:::... a răspuns:

...cu fierul de calcatthinkingwinking eu am scos dp blugi...