| grassu a întrebat:

SAll! Cine stie cat costa atestatul de marfa si daca se da examen? O zi buna sa aveti!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai aici preturile pentru fiecare atestat http://www.autogeneral.ro/centrul.htm sunt standard date de RAR si/sau ARR in functie de atestat si da se da un examen dar nu este deloc greu, daca ai lua permisul C cu siguranta nu ai de ce sa iti faci probleme pentru examenul de atestat!

| mgtow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Noroc, uite ca pe mine m-a costat 380 RON pentru marfa si mi-au dat niste hartii sa invat din ele, dar nu pot sa memorizez 96 de intrebari din chestionare si toata mecanica din 3 pagini. Mi-au spus cei de la scoala ca nu va fi mare bai; se rezolva la examene laughing

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru mgtow):

Da, dar la un an dupa ce raspunsesem eu laughing e ceva diferentahee hee Chiar un an si cateva zile!

| DriverCars a răspuns:

1.Preturile difera usor de la un centru de pregatire la altul. Daca te inscrii pentru CPC (certificat pregatire continua), la mine costa 400 RON-atestat marfa si 450 RON atestate si marfa si persoane. Daca ai permis obtinut recent si trebuie sa iei CPI ( certificat pregatire initiala), este mai scump ca faci si practica.Toate atestatele sunt valabile 5 ani.
2.Se da examen si la sala si la oras cu cei de la ARR. Sper ca te.am ajutat