| mihaitza584 a întrebat:

Sall.daca imi cumpar o masina inmatriculata in spania poate rudele mele sa plateasca rovinieta, asigurarea in spania? sau se poate plati si in Romania?!

Răspuns Câştigător
| radmihi a răspuns:

Salut. Poate cumpara acea ruda masina pe numele ei atata timp cat are rezidenta in Spania. Tu poti onduce ulterior masina doar cu procura facuta de catre ruda ta pe numele tau. Iar ca sa platesti impozitul si asigurare in Spania mai bine te lasi pagubas happy Toate taxele (rovigneta, asigurare, ITP, impozit) se platesc in tara de provenienta.

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai din cate stiu eu, s-a dat o lege cum ca n-ai voie mai mult de 90 de zile cu numere straine in Romania.