| dcl a întrebat:

Se poate face itp la o masina inmatriculata in spania, aici in romania? itvdaca se poate, UNDE!

Răspuns Câştigător
| iuliana21 a răspuns:

Nu si nici invers...

13 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Efectuarea integrala a verificarii tehnice este aplicabila numai vehiculelor inmatriculate in Romania.
Inspectia tehnica periodica a unui autoturism inmatriculat in una din tarile UE se poate efectua numai in tara unde este inmatriculat autovehiculul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu se poate face in Bistrita. Lasi actele si in 3-4 zile le ai facute...in spania.deci nu trebuie sa mergi cu masina...iti face si itv si asigurare la fenix nu stiu daca mai face acum id moldovan_ao parca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face numai in tara de provenienta, adica in cazul tau in spania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatie ca si tine
sunt rezident in spania si am un furgon in romania la care o sa i expire itp, itv in spania, aici il face pentru toate tarile ue, deci daca esti neamt, roman italian cu masina in matriculata in tarile.respective aici poti trece inspectia, dar la revenirea in tara unde este inmatriculata masina esti obligat sa fac inspectia, la noi nu se poate, inca nu stiu sigur, ca astia care ne conduc sunt mai hoti. de trebuie savin cu masina 7000 km dus intors pentru a trece verificarea in spania care dureaza 15-25 minute si costa pentru un furgon 65 -75de euro depinde in ce regiune stai.as putea plati in romania 100 de euro care sar duce la statul roman. nu stiu daca sepoate face in romania, iar aici sa o faci fara masina doar cu actele nu stiu daca se mai poate inainte se putea acum,,,,,, eu caut de vreo 2 luni pe cineva care sa faca asta si nu gasesc, daca cineva stie ceva e mail la S_nuta@yahoo.com, multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine e interesat de itv spania sau asigurare sa ma contacteze la id: flavi_hfc

| Dan_Genes_1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am o masina inmatriculata in ro pot face itv aici in Spania

| Iordache_Irina_1983 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sal spune-mi cum te pot contacta am nevoie de itp mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contact la gorilaz_music@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invers se poate
stiu din sursa ff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. pentru cine vrea itv la masini inmatriculate in spania fara sa mai mearga cu ele.r20burns@gmail.com

| Ferar_Geo_1957 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna sunt din caspe zaragoza si asi dori sa fac itp la masina am un reno trefic din 2005 si n-are itep de fel cum asi face sa afc fara sa aduc masiina din tara am actele la masina cu mine va rog sa ma cotactati printrun mesaj la adresa zaragozageo@yahoo.es sau la tel 642684349 geo

| Tudor_Constantin_Nitu_1990 a răspuns:

Vreau sa stiu sigur ca nu vreau sa merg cu masina atati km pana in Spania va rog frumos sa imi rasp si mie daca se poato face itp aici in ro pentru o masina inmatriculata in Spania

| babicu70 a răspuns:

As dori si eu sa fac o prelungire la acte auto spania sant din bucuresti