Întrebare recomandată | Rosoga_Cristi_1994 a întrebat:

Sall. stie cineva de ce mi se aprinde airbagul in bord (de fapt imi sta aprins tot timpul). Acum 6 luni am cumparat masina si nu era aprins dar am dat mai tarziu bateria jos de pe masina si apoi mi s-a aprins. Culma la inceput mi se mai stingea cateodata dar acum sta continu aprins.

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Becul de la airbag se stinge cu calculatorul, problema cu becul aprins este posibil sa fie de la:sub scaunele din fata ai niste senzori de la airbag care este posibil sa nu mai lucreze ori scurtcircuiteze mutand scaunele in fata sau in spate, sau poate sa fie si din lipsa curentului daca ai dat bateria jos.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Verifica tabloul de sigurante, poate fi un senzor sau o mufa defecta.

| jymmy6969 a răspuns:

Se poate sa ai o eroare sau este defect airbagul cel mai de intalnit este cel din scaun