| Kolors a întrebat:

Doar pentru cine stie. Mi s-a aprins de cateva ori becul de la motor in bord (ala galben) si nu imi arata corect motorina, cateodata arata mai mult cateodata mai putin.Care ar fi cauza? Eu nu ma pricep, am masina dar nu ma pricep la piese si altele...

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Legat de motorina, in rezervor exista o sonda litrometrica. Nu se repara doar se inlocuieste. Nu este scumpa. Legat de martorul galben, poate sa fie sonda landa.

| Denila123 a răspuns:

Ai un sorb an rezervor care pe el este legat o jucarie cu un plutitor sa spuna cata motorina are in rezervor, daca circulai cu masina cu rezervoru mai plinut, nu se mai uza, da-mi Facebook, si iti zic acolo mai multe