| Alinvip a întrebat:

Am auzit ceva si am si cautat pe net. Se spune asa :
Ca DA, poti sa dai la 17 ani pentru carnetul de sofer cu accordul parintilor.
Si NU ca nu nu poti (ca nu s-a acceptat legea)... ma rog unde am citit aceasta informatie... site-ul mi-s-a parut cam vechi

Deci poti sa dai carnetul de sofer inainte de 18 ani?
DAU FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Poți începe orele de condus la 17 ani și 9 luni, dar nu te poți înscrie în examen, decât începând cu ziua în care ai împlinit 18 ani.
Pe mine m-a luat instructorul în dimineața în care am împlinit 18 și m-a dus să-mi depun dosarul, cadou de ziua mea cică laughing

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Aceasta e cea mai corecta varianta:
http://stirileprotv.ro/......8-ani.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti incepe scoala cu 3 luni inainte de 18 ani insa nu poti da niciun examen pana la implinirea varstei

| Hakuouki a răspuns:

Eu stiam ca poti incepe scoala cu 3-4 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani.

| losseru a răspuns:

Poti sa incepi scoala inainte de 18, dar examenul o sa-l dai dupa ce faci 18 in acte