| vladeusebiu a întrebat:

am reusit si am vandut masina un renault laguna2 Acum dispun de un buget de aproximativ 2.500 euro si nu stiu ce masina sa imi iau. Puteti sa imi recomandati o masina sa fie cat de cat fiabila ok la piese, la consum. (Masina franceza numai cumpar in veci!)

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra G pe benzina. Alegi tu motorul, in functie de necesitati. Toate sunt reusite.
Golf 4 in bugetul tau nu prea recomand, nu iti permiti un TDI decent, iar cele pe benzina sunt... Mai putin fiabile, sa zicem.
Daca vrei diesel in banii astia, uita-te dupa Ford Focus 1.8 TDDI/TDCI.

| vladeusebiu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Motoarele pe motorina nu-s mai greu de intretinut decat alea pe benzina? Numai vorbesc de bataile de cap pe care le da un diesel iarna.

| OldSoul a răspuns:

Opel astra din 2001, sau Golf 4, sau Audi a4 modelul pana in 2001.
Dar in bani acestia nu cred ca vei gasi Astra sau Golf diesel, in schimb A4 fiind model mai vechi vei gasi.

| Sarcopt a răspuns:

Opel Astra happy

| Mario1999 a răspuns:

Volkswagen Golf, Opel Astra, Opel Vectra etc.

| vladeusebiu explică:

Cred ca ramane sa aleg dintre vw golf 4 benzina 1.6 si opel astra 1.6 eventual cu 16 valve