| UnNaMeD123 a întrebat:

am si eu o problema. dintr-o data a inceput sa imi curga benzina dintr-un furtun de sub carburator care nu intra nicaeri.era un furtun doar cu iesire. cine ma poate ajuta? funda!

3 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Trebuie sa intre furtunul ala undeva probabil pe la pompa de injectie.Si de ce era pus furtunul ala, acoperal si vezi daca merge asa.Dar mai mult ca sigur e dupa undeva de la pompa

| sykygea a răspuns:

Salut. Din cate stiu daca ai carburator nu mai ai injectie. eu am avut scuter si atv astea avand si ele tot carburator. Stiu ca difera dar principiul ar trebui sa fie acelasi. si furtunasu de care zici daca pleaca din partea de jos a carburatorului nu ai de ce sa iti faci griji.nu e nimic grav. trebuie doar desfacut si reglat plutitoru. Cand il reglezi ai grija ca spatiu dintre butoias si carburator "la partea inferioara ma refer" sa nu fie mai mare dacat grosimea unei tigari...asa stiu asa iti zic. sper ca ti-am fost de folos