| Razvy2922 a întrebat:

Sall TpU, am un Piaggio Ciao (mix), acum 2 zile, l-am segmentat, i-am facut rodajul, dar nu trage ca si cand l-am cumparat (acum 2 ani), motorul nu a fost pornit pana acum 1 sapt, cand l-am desfacut, l-am curatat, iar cand am curat segmenti, am rupt din greseala 1 si asa l-am segmentat, la filtru de aer ( in alea 3 gauri ) trebuie sa pun burete in 2 din ele, altfel nu trage deloc, se ineaca (moare motoru ), Imi puteti spune din ce cauza nu trage asa bine, din ce cauza moare motoru daca nu pun buretele acolo?

8 răspunsuri:
| DrTerrible a răspuns:

S-ar putea sa nu traga din cauza ca curelei de distributie.

| ombladon a răspuns (pentru DrTerrible):

Scuterele au curea de transmisie nu de distributie

| DrTerrible a răspuns (pentru ombladon):

Tot aia e ....stie la ce m-am referit.

| ombladon a răspuns (pentru DrTerrible):

Cureaua de distributie este una si cureaua de transmisie este alta, sunt doua lucruri diferite...

| DrTerrible a răspuns (pentru ombladon):

laughing Bine ai dreptate.

| ombladon a răspuns (pentru DrTerrible):

Stiu ca am dreptate.

| DrTerrible a răspuns (pentru ombladon):

Ma bucur.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Este problema la segmenti ai probat noiii segmenti in cilindru sa vezi cat spatiu ramine intre capete