| Razvy2922 a întrebat:

Sall TPU, am un Piaggio Ciao (mix), acum 2 zile, l-am segmentat, i-am facut rodajul, dar nu trage ca si cand l-am cumparat (acum 2 ani), motorul nu a fost pornit pana acum 1 sapt, cand l-am desfacut, l-am curatat, iar cand am curat segmenti, am rupt din greseala 1 si asa l-am segmentat, la filtru de aer ( in alea 3 gauri ) trebuie sa pun burete in 2 din ele, altfel nu trage deloc, se ineaca (moare motoru ), Imi puteti spune din ce cauza nu trage asa bine, din ce cauza moare motoru daca nu pun buretele acolo?

1 răspuns:
| viotedy a răspuns:

Trebuie sa-l duci la un service moto sa-ti regleze carburatorul.n-ai cum sa-l reglezi daca n-ai experienta.