| Pesha a întrebat:

Am un piaggio hexagon 250 cm si am mers cu el fara ulei. Oare s-a dus tot setu sau doar secmenti? a sarit si de la punct cred ca mi-sa strambat si o supapa.ce pese imi trebuie sa il repar?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cu siguranta nu doar segmenti. Daca nu ai avut ulei primul care se duce e pistonul, apoi cilindrul o-data cu pistonul evident. In cazul tau trebuie un set motor nou nu cumpara pe piese pentru ca iesi mai scump decat daca iei set complet!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E compromis tot motorul.

| KaPy2 a răspuns:

Trebuie set-motor, ai si tu grija cum mergi cu elwinking, pentru o prostie ce ai facut-o acum platesti ceva bani

| Dei17MI a răspuns:

Trebuie sa schimbi cilindru piston segmenti supape[adica tot motoru dar sa ai grija sa nu iei chinezesti]