| anonimusss12 a întrebat:

Astazi am luat masina de la un service Deoarce am avut-o avariata in partea dreapta. Pe drum spre casa am sesizat ca se aude zgomot ciudat cum ar fi un fluier un scartait nu stiu cum sa explic... o parere inainte sa o duc inapoi la service?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Rulment, frecare de sabot pe discul de frână, altă piesă care freacă pe discul de frână sau pe fuzetă.

| anonimusss12 explică (pentru mihai69):

Din ce mi-a zis el trebuie schimbate placutele de frana Aia sa fie cauza?

| mihai69 a răspuns (pentru anonimusss12):

Am scris și mai sus - e una din cauzele posibile.

| Vinsieu a răspuns:

Doar sa o duci inapoi cit mai repede. Sa nu spuna ca ai stricat ceva intre timp.