| PaulMPIC a întrebat:

cat se plateste RCA, asigurarea si impozitul pentru un aprillia rs50?! si daca se mai platesc alte taxe?

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Mai ai si ITP-ul...

| JohnnyBi a răspuns:

Rca depinde de varsta soferului. esti tanar, platesti mai mult. impozitul pentru autovehicule sub 1600 cmc e de 8 ron/200 cmc. imparte singur. in privinta inmatricularii ai alte taxe, altfel doar ce ai zis tu

| carla2010 a răspuns:

Sunt calculatoare speciale care iti dau oferte, in functie de istoricul tau ca sofer si de modelul masinii, de la toti asiguratorii acreditati de ASF. Ti-l recomand pe cel de la http://romasig.ro/ Am observat ca are cele mai bune preturi. Cat despre impozit, nu stiu; tu intrebi pentru ca acum o cumperi sau ai masina de ceva timp? Vrei doar sa reinnoiesti polita si sa platesti impozitul anual?