| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

cum scot consola centrala de la logan acolo unde este cd-player-ul si aeru conditionat etc. vreau sa il fac albastru.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bfyo9U3sB4A
Nu mai e nevoie de alte completari.
Ai grija mare cum vopsesti, daca nu stii ce faci, iese o porcarie de zile mari.
Slefuieste plasticul cu smirghel de 600, pe toata suprafata, inclusiv in zonele mai greu accesibile (de pe fata). La spray nu iese vopsirea niciodata bine, eu as recomanda vopsitul la pistol, la un prieten, sau la un vopsitor, pe bani de-o bere. Ii duci plasticul slefuit si sters bine (cu un pic de benzina sau chiar spirt), si ceva vopsea, sau daca nu, poate are el 50ml de vopsea, cat sa ti-o faca albastra. Ideal ar fi sa ti-o faca albastru metalizat + lac deasupra, e cea mai buna solutie pentru plastice.

1 răspuns:
| BlackBMW a răspuns:

Cel mai bine o faci cu autocolant sau carbon(recomandat) pentru ca vopseaua cu spray sau cu pistolul nu va tine mult, se va coji si se va zgaria foarte repede cand dai cu unghiile din greseala pe el in timp ce umbli la ventilatie etc....autocolantul sau carbonul le poti schimba cand ai chef daca se zgarie...
P.S (carbonul se zgarie extrem de greu)
Astept Funda