| Alexus1234 a întrebat:

cum se numeste motocicleta aia care are pedale si motor si iti trebuie permis daca folosesti numai pedalele?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gramatică cu pedale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Moped, si intra in subcategoria AM, deci trebuie permis.
Doar daca il impingi, nu iti trebuie permis. Altfel e nevoie si de asigurare la el, numere, etc.
Bicicleta cu motor electric e mai scutibila de controale, pentru ca nu face galagie, si nu exista o categorie de permis pentru ea, e doar bicicleta, o conduce oricine are peste 14 ani si respecta regulile de circulatie.

| aditimus a răspuns:

Scuter

| JicaContra a răspuns:

In teorie daca doar dai la pedale, nu iti trebuie permis
in practica, daca militianul bolsevic, care te opreste, nu si-a facut norma la amenzi, o sa iti dea amenda, ca vrei sau nu vrei

la fel se intampla cu trotinetele electrice, daca dau la impins pe trotuar cu partea electrica e oprita, si ma ia militianul la ochi, atunci sunt bun de plata, ca era oprita partea electrica sau nu

| denisTiky a răspuns:

Moped

| Alexus1234 explică:

Pa mine ma interseaza daca e cu permis

| suntserios a răspuns (pentru Alexus1234):

Atunci reformulează intrebarea ca sa intelegem ce vrei pana la urma