| golftuning a întrebat:

Sall tuturor am si eu o problema cu scuterul meu yamaha mbk booster next generation i-am facut motoru (setu), carburator nou, filtru aer, motoru merge execelent ca forta rupe asfaltu porneste foarte usor sta la relantii dar daca il tin accelerat merge pana pana la 70km/h si dupa aia ca si cum opresc motoru asa face dupa aia cand reduc merge de la ce sa fie plzz straight facestraight facestraight face

4 răspunsuri:
| Valyvly a răspuns:

Problema poate sa fie din :
Carburator (nu are debit la benzina)
Toba( nu isi face evacuarea completa a gazelor)
Scuterul este limitat.

Incearca mai intai sa ii reglezi carburatorul cum trebuie. Ai schimbat setul. Setul nou necesita alte reglaje.

| golftuning explică (pentru Valyvly):

Pai da i-am schimbat setul tot de 50cc e sa fie oare de la aer nu aer destul aer sau carburant pentru viteza aia?

| Valyvly a răspuns (pentru golftuning):

Da. este posibil. dar din ce spui tu, eu cred ca nu ii mai vine destula benzina. La 70 km/h "da sa moara". ca si cum ai ramane fara benzina. Oricum...problema ta e din reglaje mai mult ca sigur.

| golftuning explică (pentru Valyvly):

Ok voi incerca sa fac asa