| Duckey a întrebat:

Salll TPU! Se poate strica cutia de viteze la masina, daca de multe ori in randuri repetate gresesc sa bag in vitreza in loc sa dau cu I-a dau cu a III a sau sa fac multe greseli?

4 răspunsuri:
| maseax a răspuns:

Cutia nu se strica daca pleci cu a3a de pe loc. Dar ambreajul are sigur de suferit. Daca la asta te referi. Daca in loc sa bagi a3a bagi a1a si ai si viteza au mai multe de suferit nu numai cutia

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca se strica. Invata sa conduci, nu mai chinui masina.

| OSC a răspuns:

Sigur ca se poate strica, si nu numai cutia de viteze ci si ambreiajul si multe altele. Nu ma gresi happy

Răspuns utilizator avertizat