| Winners10 a întrebat:

Salutare. Am si eu un VW Jetta si am o problema cu becul de pe faza scurta dreapta. Imi apare in bord urmatorul mesaj:" Front right dipped beam not working ". Dar are momente cand merge si momente cand nu merge. Aveti idee ce ar putea fi? Becul nu este ars.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Schimbă becul, curăță lamelele contactelor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai un contact imperfect undeva sau un scurt, un electrician auto o sa o repare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca becul in sine are o imperfectiune. Cand nu merge, da cu pumnul in far; daca atunci se aprinde, probabil e becul.
Daca schimbi becul si problema persista, atunci e problema de cablaj; e problema frecventa la VW-urile 2005-2010, cel putin.

| Goete a răspuns:

Problema de contact, masa. Probabil un electrician iti rezolva usor problema