| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva 20 min eram pe afara cu masina si a inceput sa smuceasca si nu se mai accelera si in final s-a oprit motorul. Nu mi s-a aprins niciun martor in bord nimic, cand dau sa o pornesc pur si simplu nu porneste. Ce ar putea fi?

Ford Focus 2 1.6 benzina 115 cp

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai verificat daca ai combustibil in rezervor?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cunosc pe cineva care a patit ceva asemanator, si de acee am am cautat un articol legat de "turbo" la forduri. Si l-am gasit pe acesta:
https://www.turbineauto.ro/......-1-6-tdci/

In cazul pe care il cunosc, persoana respectiva a schimbat turbosuflanta si apoi a vandut masina cumparandu-si o alta marca.

| UNkF a răspuns (pentru darrio2007):

Ceasu imi arata ca are si ca mai merg 180km

| Simpatic a răspuns (pentru anonimg):

Nu are turbo e 1.6 benzina cu diesel

| Simpatic a răspuns:

Cauzele por fi multiple, incearca sa o pornesti cu cineva impingand-o, daca porneste este de la periile electromotorului, este o reparatie aparent ieftina. Aceasta poate fi cauza sau NU.

| 07gabriel07 a răspuns:

Daca motorul invarte si nu porneste nu e electromotorul. Probabil s-a ars pompa de combustibil vrifica daca se alimenteaza. Si f-ai o diagnoza, poate fi un senzor care nu mai citeste correct si de aia nu mai porneste.

| Lucian232323 a răspuns:

Pentru mai multe detalii legat de turbine, puteti accesa si:
www.robnec.ro