| robby007 a întrebat:

Am 13 ani si imi plac ff mult motoretele si vreau sa imi cumpar una. Am ales un mini motocross 49cc e bun pentru varsta mea? O sa am probleme cu politia? Doar nu o sa merg pe strada sau prin oras cu el, asa doar prin cartier. Prinde 50km/h

Ceva de genul asta :

http://www.youtube.com/watch?v=czyZ_Lscb5Q

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa prin cartier daca te prinde politia ai cam pus-o, de fapt ai tai au pus-o ca ei sunt responsabili de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua lege a circulatiei spune ca trebuie sa ai carnet de conducere pentru orice (in afara de biciclete). Apoi, nu ai nici virsta permisa pentru a conduce asa ceva. Iar "prin cartier", tot in oras este si vei avea probleme cu politia.

| DanielEne21 a răspuns:

Trebuie sa ai minim 16 ani iar cu noua lege trebuie sa ai permis...mai asteapta 3 ani si poti da pentru permisul pentru auto. bafta