| cealapamarin a întrebat:

Salut am cumparat o masina de curand, am facut doar contract vanzare cumparare pe numele tatalui, urmeaza sa o inmatriculez pe 12 ianuare dar tata este in spital, ce acte am nevoie sa o trec direct pe numele meu? trebuie sa iau si numere actuale de pe masina? multumesc dau funda

4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Vrei sa profiti de internarea tatalui ca sa ii iei masina? Nu se poate. Trebuie sa ti-o vanda. Iar pana acolo, e cale lunga.

| goguPatent a răspuns:

Trebuie sa faci un contract de vanzare cumparare cu el.

| Roberrt21 a răspuns:

Din cate stiu daca treci masina pe tatăl tău si nu poate veni iti trebuie procura ca sa mergi tu
Uite aici actele necesare:
https://www.google.com/......-2020/amp/

| cealapamarin explică (pentru Roberrt21):

Vreau pe numele meu dar el are contract vanzare cumparare pe numele lui doar atata