| Sorin0072 a întrebat:

Salut, am cumparat o masina de la un prieten si pe talonul masinii este proprietarul si instrainat la prietenul de la care am luat-o. Oare ce e de facut? Mai pot circula cu autovehiculul?

3 răspunsuri:
| Awwr_Adam_1999 a răspuns:

Iti trebuie o dovada de la primarie de vanzare cumparare si fiscal in caz te opreste politia va trebui sa spui ca masina este impumutata pana cand primul propietar face dovada de radierea masini pentru a putea sa o inmatriculezi tu pe numele tau

| Sorin0072 explică (pentru Awwr_Adam_1999):

Da dar de cand a instrainato primul proprietar la.cel care mia vanduto nu este un termen de 30 de. zile

| Awwr_Adam_1999 a răspuns (pentru Sorin0072):

Ba da in termen de 30 de zile trebuie sa faci dovada radieri la primarie