| iBraSe a întrebat:

Salut. Am cumpărat o mașina recent și nu prind canalele radio. De exemplu pun pe Kiss FM și se aude doar un bâzâit. Am încercat și cu un modulator și tot bazait. Știți care e problema?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai antenă pe masina?

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica, daca ai antena conectata (corect) la radio!

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu este tras in banda romaneasca.

| sierra1 a răspuns:

Antenă neconectată (dacă nu cumva e defect)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu cred ca este mufa de antena din radio ruptă, si aia trebuie lipită recositorită cu letconul, trebuie sa desfaci radioul si sa i refaci lipiturile in zona mufei de antena, mergi cu radio la un electronist ăla stie exact cum sa l repare are si sursă sa alimenteze radioul ca sa nu se ardă, si i ti va schimba mufa de antena daca este stricata, sau o va relipii daca este dezlipită sau daca un fir sa rup il va relipii la loc unde a fost.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă ai antenă, probabil nu e legată la intrarea radioului.
Las-o pe Jazmioneasca-ntr-ale ei, nu știe că nu mai există „banda românească" de cel puțin 25 de ani. Nu mai emite niciun post de radio în banda 65-73 MHz (așa numita bandă românească de FM din anii comunismului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este defect radioul, trebuie reparat.