| AlexAnder455321 a întrebat:

Salut,am cumparat recent o masina pe Bulgaria,iar vanzatorul mi-a pretat:cartea, talonul, si asigurarea.Intrebarea mea ar fi eu pot sa inmatriculez aceasta masina pe Romania fara Briful mic si briful mare? (vanzatorul mi-a mentionat ca merge) masina este un opel vectra b din 1998.Va rog sa imi spuneti si mie actele necesare pentru inmatriculare.

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Brif zice neamtul.

| drhotzu a răspuns:

Hhhmmm daca ti-ai da ochelarii aia jos atunci poate ai realiza urmatoare chestie: briful mic respectiv mare inseamna cartea masinii respectiv talonul!
dar stii ca nu poti sa inmatriculezi masini pe numele tau daca nu ai 18 ani nu? adica mai trebuie sa astepti 3-4 ani...

| AlexAnder455321 explică (pentru drhotzu):

Nu am mentionat ca o inmatriculez pe numele meu laughing)))))))))

| raduradu4500 a răspuns:

Da.