| IonutAlexandru199723 a întrebat:

Salut TPU, as avea si eu o nelamurire. Recent am cumparat o masina, mi s-au oferit toate actele precum si cea de RCA. Daca eu o inmatriculez si folosesc RCA-u lui la drpciv pentru inmatriculare are ceva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ti se accepta asigurarea fostului proprietar.
Trebuie sa ai asigurare pe seria de sasiu, in vederea inmatricularii, pe numele tau. Nu poti inmatricula pe Gheorghe, prezentand asigurare pe Ion.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru înmatriculare RCA trebuie sa fie pe numele tau

| UserRo10 a răspuns:

Polita RCA trebuia anulata la vanzarea auotvehiculului si tu trebuia sa faci asigurare in vederea inmatricularii. Nu cred ca a lui te va ajuta