| Ionutmariuo13 a întrebat:

Salut! Am cumparat si eu un scuter electric. Am bagat bateria la incarcat am tinut o pana s-a facut becul verde apoi peste cateva ore am vrut sa fiu sigur ca e incarcata si cand am bagat o becul era rosu adica incarca. Ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice baterie se descarca putin in timp, chiar daca n-are nici un consumator conectat pe ea.
Starea bateriei se poate afla doar daca ai un indicator de stare de incarcare. Becul rosu este doar un indiciu ca trece curent de incarcare in baterie.

| Ionutmariuo13 explică (pentru Bula):

Da am aflat, am lasat o 10secunde la incarcat si s-a facut verdehappy

| sierra1 a răspuns:

Dacă așa cum spui, e foarte probabil bateria e "pe ducă" sau e deja dusă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria e dusă, cumpără i alta