| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am cumparat un bmw 320d din 2003 motor 2000.cat costa taxa?

10 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Taxa este in jur de 2000 de euro, motorul este sigur euro3happy

| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Observ ca toata lumea raspunde doar asa de dragul de a raspunde.
In intrebare deja s-au scris toate detaliile de care ai nevoie.

Daca e modemul din 2003 sigur este euro 4, 1995 cc, i-ar taza este de pana in 1000 euro.
mai exact:
TAXA: 892.40 EURO
TAXA: 3, 837.41 RON
Ce am calculat eu este fara filtrul de particule. Daca masina este dotata si cu acel filtru atunci taxa ar trebui sa fie mai mica cu aprox 200euro(9 mil)
Sper ca te-am putut ajuta.
Multa bafta cu inscrierea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 3000Euro
uite aici un calulator oficial

http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html

| sebi1dinei a răspuns:

Nu cumpara o masina inainte sa stii care e taxa!

| KoZzZ a răspuns:

Taxa auto de costa intre 160 si 3.600 de euro depinde de comsum Funda

| suntserios a răspuns (pentru KoZzZ):

De orice depinde, vechime, norme de poluare, marime motor numai de consum nu.

| ionutz03 a răspuns (pentru KoZzZ):

Esti total pe din afara

| Мариус a răspuns (pentru suntserios):

N-ai ce face copii de 13 ani care habar nu au ce e aia o masina dar se baga in seama

| KoZzZ a răspuns (pentru Мариус):

Handicapat mintal