| SkenWell a întrebat:

Salut,am cumparat un radio de masina, l-am montat, dar comenzile de dupa volan pentru Radio nu mai merg.Se poate face ceva? Masina este un Peugeot 206

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu prea se poate face nimic, un player compatibil cu comenzile pe volan e mai scump decat masina. In momentul in care renunti la playerul original, renunti la comenzi si la auto-ajustarea volumului in functie de viteza.

| Simpatic a răspuns:

Este normal sa nu mearga comenzile de pe volan cu un radio (banuiesc ca vrei sa zici prin radio mp3-player) care nu este original!

| relian a răspuns:

Normal ca nu merg, la ce te asteptai? Radioul masinii este programat cu mașină, cu computerul mașinii, de aia funcționează toate împreună.Tu ai instalat un alt dispozitiv, computerul nul știe, nul recunoaște.Trebuie programat, asta dacă se poate, ori găsești pe careva sa facă asta.Trebuie întrebat.

Ce înseamnă comenzile, te citez " de după volan"? Adică dincolo de volan ai ceva comenzi, unde anume? de după volan, înseamnă dincolo de volan laughing adică comenzi ce urmează după volan. E bun și așa rău. Poate voiai sa spui comenzile de pe volan, nu de după volan. Invatati sa va exprimați, sa vorbiți românește.

| SkenWell explică (pentru relian):

Unele masini, in general cele frantuzesti au masini langa volan, in spatele volanului pentru control de muzica... dar mersi de raspuns.Eu initial am crezut ca nu am bagat bine toate mufele.

| CristianPoponBossul a răspuns:

Boss. eu iti sugerez sa vinzi pejoul si sa iei si tu un bmv sau macar un mercedes. nu iti mai bati capul cu radio si comenzi pe volan. pe bmveul meu controlezi tot din telefon