| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Recent am cumparat un radio pentru masina ( http://www.emag.ro/......DTDGJBBBM/ ) si sunt curios daca poate fi montat pe un Opel Astra G din 2003.
Vreau sa stiu in special daca este compatibil cu comenzile pe volan :D
Am cautat pe internet si nu am gasit cine stie ce...
Orice ajutor este bine venit :D
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, este compatibil dar, pentru al monta e posibil sa ai nevoie de unele mufe adaptoare, cele pe care le ai s-ar putea sa nu fie compatibile cu cele al radioului nou, cat despre comenzile pe volan 100% nu vor functiona.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi montat pe orice masina care are 12V.
Nu este compatibil cu comenzile de pe volan.
Unele modele de radio accepta si comenzi din afara dar de cele mai multe ori este nevoie de o interfata in functie de marca masinii care costa mai mult decat radioul.

| StefanAndrei99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc!
Alte raspunsuri?

| DataSoft a răspuns:

Eu am kenwood tot pe astra g dar nu imi merg comenzile dupa volan.