| CalinEduard a întrebat:

Am cumparat un scuter cu acte, are talon, carte, itp, asigurare tot valabil numar galben dar nu are fiscal.
Poate fi radiat? Si unde se poate verifica?

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

La Fisc desigur!
Tu ca propietar te duci la Fiscul de care apartii, ceri un formular, al completezi, apoi la ghiseu vei primi un certificat fiscal care atesta ca esti la zi cu plata fiscului, adica impozitele si taxele, eventualele amenzi etc..si totul trebuie sa fie pe zero datorii fata de stat, altfel nu iti elibereaza acel certificat fiscal si nu iti poti radia scuterul.
Succes!