| Geo17 a întrebat:

Saal. all

Mi-a luat politia scuteru! Nu am avut acte si asigurare. O zis ca mi-l da inapoi cand duc asigurare!

Nu am nimic acte! Doar un fel de contract vanzare-cumparare!

ATAT!

Pot face un alt talon? Eu? sau se poate face asigurare pe scuter fara talon?

mersi.(Fundo..promis)

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu poti.Trebuie sa-l inscri, iar la inscriere ai nevoie de un act valabil, din care sa reiasa ca e al tau.Cu talonul eliberat, cu numere valabile, mergi si faci asigurarea RCA.Amenda pentru lipsa asigurarii poate ajunge la 2000 roni.Numai la inscrierea pe numele tau, in baza talonului, faci asigurarea.