| Dany_Giurcan_1996 a întrebat:

Salut.Am cumparat un tub de bass de la un prieten acum 2 zile si abia azi mi-am luat kitul de instalare.Am pus cablul rosu cel de plus la baterie cu siguranta pana la amplificator conectat ok unde trebuie. Am luat remote cable la fel la caseta pe firul albastru si inclusiv rcaurile si 2 cabluri pentru tub catre statie.Am pus si masa cel negru pe un surub de la caroserie dar cand am dat sa mearga statia mergea tubul totul ok dar tubul doar fatea bom stop bom stop ca un fel de batai de inima, nimic mai mult. Are idee cineva ce as putea face sa vada muzica si sa nu mai faca asa? M-am uitat la sute de tutoriale dar nicaieri nu am vazut nimic despre problema asta.Pur si simplu merge membrana singura si ca niste batai de inima incontinuu. Dau funda si raman pe veci indatorat, mersi frumos.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Puteai sa mai pui niste virgule si aliniaturi, ca de aia se da eseul la bac.
Problema 80% vine de la cablurile de 50-100 de lei, pe care nu le recomand nimanui, ca le rupi din doua miscari.
Cauta un cablu RCA solid, la un magazin de electronice, si trage firul remote separat. Va disparea acel bruiaj.
Ca sa te convingi, deconecteaza mufele RCA din statie, cand e pornita. Daca tot continua bruiajul, atunci inlocuieste si cablurile de alimentare, cu cabluri de uz casnic, ceva 3x 2.5mm litat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu l-ai legat cum trebuie, cum ai facut legatura de la unitatea audio la amplificator? ai iesire pentru tub de bass la casetofon? sau cum ai legat?

| Dany_Giurcan_1996 explică (pentru anonim_4396):

Deci firul rosu pe + de la baterie, firul negru pe minus pe caroserie la un surub, remote ul la caset la firul albastru. Statia porneste totul e ok.Si 2 fire de la tub unu pe plus unu pe minus.Cablurile is calitative am dat 430 de lei de pe eMAG pe ele dar nu inteleg de ce inclusiv rca urile is calitative si groase.