| ShisuiEtern a întrebat:

Am făcut un accident azi (din vina mea, fără victime) am completat amândoi foile pentru amiabilă.
Iar in zilele următoare ne întâlnim la reprezentanta de asigurari să semnam actele necesare.
Cel avariat si-a rupt bullbar-ul si a spus ca e posibil ca asigurarea sa nu i-o acopere...
Pe lângă asigurare trebuie să îi plătesc si bullbar-ul?

4 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Asiguratorul acopera numai piesele care vin din fabrica odata cu masina. Alte modificari nu sunt acoperite, de exemplu bullbar, subwoofer, amortizoare sport etc.

| ShisuiEtern explică (pentru Adrian5575):

Si sunt obligat să îi plătesc bullbar-ul? Deoarece eu nu prea vin dintr-o familie foarte înstărită si nu prea imi permit

| ShisuiEtern explică:

Țin să menționez că i-am dat mai multă daună dar a zis că e posibil ca asigurarea să nu ii acopere bullbar-ul

| GeorgeGeorge121 a răspuns:

Eu am avut un prieten care și a reparat mașina pe asigurare pentru o zgârietura minora...